ПРОФІЛЬНІ НОВИНИ

ОФІЦІЙНИЙ БЛОГ КОМПАНІЇ ТОВ «АРТ-СЕРВІС»

Чим система управління будинками відрізняється від «розумного будинку»?

  Тільки далека від сучасних трендів людина не чула про «розумний будинок». "Розумні речі" поступово завойовують свою аудиторію і в багатьох країнах. Однак на ринку існують компанії, які принципово відмовляються від цього терміну і вважають за краще назвати свою продукцію системами управління будинками.

Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology 

   В англомовній Вікіпедії ви не знайдете сторінку, присвячену «розумному дому» – тільки матеріали про SMART home technology, або домашню автоматизацію (home automation). У першій статті під SMART розумітиметься Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology - технологія аналізу та звітності самоконтролю. Вона розроблена компанією IBM для управління будинками.

   Що стосується домашньої автоматизації, спадкоємцем якої є «розумні будинки» або Smart Houses, то її історія налічує не одну сотню років. Винахід водопроводу став першим кроком до автоматизації домашнього господарства. Варто було вигадати центральне опалення, як будинок став по-справжньому «розумним». Порівняно з цією революційною ідеєю, винаходи від Amazon і Google, з якими ми найчастіше асоціюємо «розумні будинки», є лише нащадками «геніальних батьків». Так, вони спрощують наше життя, але варто тільки відключити центральне опалення, як будь-яка Alexa або датчики моніторингу перетворяться на непотрібні іграшки.

Cистеми управління будинками

   Що стосується систем управління будинками, то у Вікіпедії Building management system є досить популярним терміном. Він передбачає управління всіма системами будівлі, починаючи з вентиляції та закінчуючи підвищенням енергоефективності.

   Хтось скаже, що Вікіпедія не є авторитетним джерелом. Скептики можуть відзначити, що в оксфордському словнику є термін Smart Home, а ось про систему управління будинками там, начебто, нічого не йдеться. На це фахівці відповідають, що нехай «розумний дім» — поєднання популярніше, правильніше говорити саме система керування будинками.

   Висновок:

   З професійної точки зору правильніше говорити система управління будинками або Building management system. Термін Smart House або «розумний дім» став популярним завдяки журналістам та маркетинговим кампаніям, ласим на будь-яке поєднання зі словом smart. Цей термін видався дуже зручним для виробників. Зокрема, для компаній Samsung, Google та Amazon. Багато в чому вибір на користь Smart House був зумовлений очікуваннями клієнтів. Однак він не тільки не розкриває сутності проекту, а й може заплутати просунутого користувача.

   «Розумний будинок» - це житло майбутнього, з яким можна розмовляти, і яке оснащене всілякими сучасними рішеннями. Це щось із галузі фантастики, яку ми робимо реальністю сьогодні.

   «Розумний дім» – це не конкретне технологічне рішення, а втілення мрії. Дане словосполучення ідеально підходить для рекламних кампаній. Система управління будинками і звучить громіздко, і зі світом майбутнього не асоціюється. Однак саме цей термін точніше описує той напрямок, у якому ведуться сучасні розробки. Для нас система управління будинками — це не іграшка, а вирішення конкретних проблем користувача.

   Винайти незвичайний та цікавий прилад, який «спрощує» життя, не так складно, як здається. Можна, наприклад, піти манівцем — винайти пристрій і під нього підібрати проблеми (вони завжди знайдуться). Однак з часом ви помічаєте, що приладів у будинку стає дедалі більше. Рішення, що здавалися «розумними», починають конфліктувати, а квартира «божеволіє».

   У вирішенні проблем та досягненні цілей системний підхід завжди мав переваги. Якщо ви не женетеся за тим, щоб зробити щось незвичайне, фантастичне та екстраординарне, а спокійно та методично розробляєте оптимальне рішення, то у вас більше шансів на успіх.

   Сучасний ринок «розумних будинків» найчастіше зводиться до конвеєрного виробництва нових і нових пристроїв, які погано взаємодіють один з одним технічно. Тому одним із викликів для сучасних розробників є створення системи, яка змогла б не тільки об'єднати всі «розумні пристрої», а й покращити управління ними.

   Висновок:

   На ринку "розумних будинків" сьогодні представлено безліч фантастичних пристроїв. Там завжди знайдеться щось незвичайне та цікаве. Але не завжди вони можуть взаємодіяти з вже набутими розумними речами.

logo-bg.png

+38(044) 23 99 081