ПРОФІЛЬНІ НОВИНИ

ОФІЦІЙНИЙ БЛОГ КОМПАНІЇ ТОВ «АРТ-СЕРВІС»

Що таке розумний будинок і як його зібрати

  Під ним мають на увазі систему, що забезпечує взаємодію побутової електроніки, освітлення та кліматичного обладнання, яка покликана підвищити рівень енергозбереження, безпеки та комфорту житла.

Управління всіма системами будівлі

  У класичному розумінні це автономний комплекс управління всіма системами будівлі без участі людини на основі заданих умов. У більш широкому розумінні розумним будинком вважають будь-які системи, що дозволяють керувати технікою віддалено і налаштовувати автоматичні сценарії, прив'язані до тих чи інших подій.
 
   Через дуже високу ціну, складність і необхідність впровадження на стадії будівництва перший варіант мало поширений, тому розглянемо другий.


Навіщо потрібен розумний дім

   Енергозбереження, безпека та комфорт - три основні завдання розумного будинку.
 
   Ефективне використання енергоресурсів досягається за рахунок роботи освітлення, кліматичного обладнання та іншої техніки лише у присутності людини. За безпеку відповідають різні сенсори, що фіксують протікання води, запахи диму та газу, а також здатні виявити вторгнення до будинку та повідомити про це власника. Комфорт забезпечується можливістю керування зі смартфона та роботою автоматичних сценаріїв.

 
Як влаштований розумний будинок

   До складу розумного будинку входять десятки різних компонентів, але вони діляться на три типи: контролер, розумна техніка і сенсори. Серцем системи є основний блок, який називають ще хабом, або шлюзом. До нього за кабелем або бездротовими протоколами зв'язку підключаються датчики, кнопки, камери та різні домашні гаджети.
 

   Шлюз з'єднується із сервером, на якому зберігаються всі дані з пристроїв та виконуються сценарії. Сервери бувають локальними та хмарними. Перші вимагають встановлення на окремий ПК, але працюють без інтернету. Другі - позбавляють додаткової ланки в ланцюгу, але залежні від підключення до Мережі. Крім того, деякі локальні рішення підтримують хаби кількох типів, що дозволяє поєднати в єдину інфраструктуру розумні пристрої різних виробників.
 
   Після первинного налаштування все вищеописане залишається за кадром і взаємодія із системою здійснюється через додатки на смартфоні чи комп'ютері, які зв'язуються із сервером.

 
Що вміє розумний будинок і як це працює

    Залежно від встановлених модулів та налаштованих сценаріїв можливості розумного будинку майже безмежні. Як правило, в базових системах є управління освітленням та розетками, а також функції домофону та охоронної сигналізації. Більш просунуті комплекси можуть похвалитися реалізацією управління кліматом та вентиляцією, пожежною сигналізацією, контролю витоків води та газу.
 
   За допомогою сценаріїв легко налаштувати заварювання кави вранці, а також використання жалюзі в сонячний день та відкриття гаражних воріт після приїзду додому. Розумний будинок автоматично поливатиме домашні рослини в залежності від стану ґрунту, а коли ви підете на роботу, дасть пилососу команду забратися.
 
   Вся магія відбувається на сервері, куди стікаються дані з хабів, до яких, у свою чергу, підключені компоненти розумного будинку.
 
   Керувати процесами можна через мобільний додаток, за допомогою універсального пульта або просто голосом, використовуючи інтеграцію з Siri, помічником Google або іншим віртуальним помічником. При цьому майже завжди залишаються дублюючі механічні кнопки для ручного керування приладами.

 
Як зібрати розумний будинок

 1. Виберіть контролер
   На ринку доступні десятки різних систем розумного будинку, які відрізняються один від одного ціною, екосистемою пристроїв та можливостями масштабування. Вибирайте ґрунтуючись на цих параметрах.
 
2. Визначтеся з набором датчиків
   Щоб зробити свій будинок розумнішим, знадобляться розетки, лампи, різні датчики та інші прилади. Починати краще з малого — базових компонентів, які продаються разом із хабом. Такі варіанти постачання найвигідніші за ціною і є у більшості виробників.
   Якщо розуміння вимог до розумного будинку склалося ще на етапі впровадження, можна одразу придбати всі необхідні сенсори та пристрої для автоматизації. Однак це зовсім не обов'язково, оскільки будь-які платформи при необхідності легко масштабувати в межах своєї екосистеми.
 
3. Встановіть та увімкніть компоненти
   Всі сучасні системи працюють бездротовими каналами зв'язку, тому їх легко змонтувати без шкоди для ремонту та дизайну житла.
 
  Більшість елементів не вимагають підключення до електромережі та працюють від літієвих батарейок-таблеток, яких вистачає приблизно на рік. Невеликі модулі кріпляться на двосторонній скотч, більші пристрої залишаються в розетці або монтуються на стіну шурупами.
 
   Процедура дуже проста і займає пару хвилин. Все, що потрібно робити, - це слідувати інструкції. У деяких випадках перед кріпленням компонентів потрібно відсканувати QR-код на звороті за допомогою фірмової програми.
 
4. Налаштуйте систему
   Як правило, всі налаштування здійснюються через мобільний додаток, який завантажується за QR-кодом. Для додавання хаба та інших компонентів виконайте підказки. Зазвичай потрібно затиснути кнопку на пристрої та вибрати його у програмі зі списку.
 
Після підключення виберіть Wi-Fi і вкажіть розташування поточного пристрою в будинку.
 
5. Додати сценарії автоматизації
   Просто вмикати та вимикати розетки або лампи нецікаво. Щоб система справді виправдовувала звання розумної, необхідно налаштувати сценарії дій, які запускатимуться за заданих умов.
 
   Для цього зазвичай є спеціальна вкладка "Автоматизація" у додатку або окремий пункт у меню кожного пристрою. Усі сценарії працюють за принципом простої логіки: якщо (умова) → (дія). Умов у своїй може бути кілька. Наприклад, коли в кімнаті темно і спрацьовує датчик руху, вмикається нічник.

logo-bg.png

+38(044) 23 99 081