ПРОФІЛЬНІ НОВИНИ

ОФІЦІЙНИЙ БЛОГ КОМПАНІЇ ТОВ «АРТ-СЕРВІС»

Фудзісаву - японський поліс, створений Panasonic

  Що таке розумне місто і де вже реалізовано цю концепцію. Розумний громадський транспорт, сонячні батареї та єдина система безпеки для деяких міст уже не є фантастикою, а реальністю.

Чим розумне місто відрізняється від звичайного

    Підходи до поняття «розумне місто» різняться, але під цим майже завжди розуміють концепцію населеного пункту, напханого технологіями інтернету речей. Суть інтернету речей — у взаємозв'язку пристроїв між собою та зовнішнім світом без участі та на благо людини. Найпростіший приклад - вуличне освітлення, що включається при нестачі природного.
 
   Мета розумних міст — робити життя городян зручнішим та безпечнішим, а також економити міські кошти та простір. Наприклад, з розумними ліхтарями вулиці міста так само безпечні вночі, як і зі звичайними, при цьому кошти на електроенергію витрачаються мінімально: світло не горить даремно, доки не стемніло.
 
   В ідеальному розумному місті майбутнього технології зустрічають мешканців на кожному кроці, утворюючи єдину екосистему та відповідаючи за всі аспекти життя людини: від пересування громадським транспортом до переробки сміття.
 


Що робить місто розумним


 Дата центр
   Єдина база даних допоможе співвідносити та використовувати різну інформацію, коли це знадобиться. Наприклад, під час дзвінка за номером 112 служба порятунку може отримувати дані про місцезнаходження потерпілого, а лікарня при госпіталізації — його медкнижку. А якщо на вулиці хтось стріляє з пістолета, інформація може автоматично надходити поліцейським разом із зображенням підозрюваного з камери.
 
Універсальний міський додаток
   Усі необхідні городянам дані може бути об'єднані у додатку. Через нього мешканець розумного міста зможе  викликати таксі, сплатити рахунки, розповісти владі про вибоїну на дорозі, дізнатися, де зараз пробки та чи є вільні місця на парковці. Схожа програма вже працює, наприклад, у Чикаго.



Безпілотні автомобілі
   Tesla, Uber і Google вже готові використовувати свої технології на дорогах, а безпілотні автомобілі, які зчитують дорожню розмітку, колись витіснять керовані вручну засоби пересування. Але в розумному місті все може працювати інакше: безпілотники будуть об'єднані 6 ways cities will become smarter in 2017 в одну мережу і при плануванні маршруту виходитимуть із взаємного розташування. Це має бути безпечнішим. Безпілотні автомобілі також зможуть заздалегідь отримувати інформацію про аварії на дорозі та вільні місця на парковках.
 
Розумні паркування
   Дослідження Американського товариства інтелектуального транспорту показало, що 30% пробок з'являються через довгий пошук автолюбителів місць для паркування. Концепція розумного міста прискорює цей процес за допомогою програми. Спеціальні датчики можуть виміряти час стоянки з точністю до секунди: відповідна кількість грошей з картки може зніматися автоматично. Паркувальні сенсори використовують у багатьох містах США та Європи: першими систему впровадили Париж та Канзас-Сіті.
 
Розумне освітлення
   Ми вже говорили про вуличні ліхтарі, які вмикаються, коли темніє. Але концепція розумного міста передбачає і цікавіші сценарії. Наприклад, в американському Сан-Антоніо ліхтарі вздовж транспортних артерій світять трохи яскравіше після дощу. Так водії можуть краще бачити дорогу, коли збільшується ймовірність заметів.
 
Сонячні батареї
   Турбота про екологію є важливим пунктом концепції розумного міста, тому майже у всіх проектах приділено увагу альтернативним способам видобутку електроенергії. Компактним рішенням вважаються міські та приватні сонячні батареї. Наприклад, у розумному місті Фудзісава (Fujisawa Sustainable Smart Town) такі панелі встановлені на кожному будинку.

 
Камери
   У Чикаго камери високої роздільної здатності вбудовують у вуличні ліхтарі та використовують для забезпечення безпеки у місцях скупчення людей. А в Сан-Антоніо їм знайшли інше застосування: судимим громадянам не обов'язково їхати до суду, щоб відзначитись, достатньо здатися в одній із спеціальних будок із камерою.
 
Розумний громадський транспорт
   Інтервали руху — не вся інформація про автобуси, яку ви можете дізнатись у розумному місті.


Протипожежні датчики
   Ці пристрої у розумному будинку працюють не так, як звичайні датчики диму. Точніше, як показує приклад No one's home, але ці губи детекторів є listening американського Луїсвілла, розумні датчики працюють у парі з класичними. Їх використовують у занедбаних будинках, де є ризик виникнення пожежі, яка торкнеться довколишніх споруд. У цих пристроях знаходиться сонячна батарея, мікрофон та простенький модуль зв'язку. Коли мікрофон вловлює сирену звичайного датчика, СМС про пожежу надсилається пожежникам та сусідам.
 
Розумні урни
   Найпопулярніший приклад – урни Bigbelly, які встановлюють в Америці. Завдяки своїй конструкції вони не псують навколишнє повітря, у них не копошаться гризуни, але головне — вони самі надсилають повідомлення сміттєзбиральним службам під час заповнення.

Локатори пострілів
   У багатьох американських містах встановлено датчики пострілів ShotSpotter. Вони можуть ідентифікувати кількість стрільців, їхнє точне місцезнаходження на момент пострілу і навіть тип зброї. Усі дані вирушають до поліції.
 
Відкрита інформація
   Один із принципів розумного міста – відкритість. Це стосується і готовності до обміну досвідом, і бажання ділитися отриманою інформацією із городянами. Наприклад, на сайті лондонської мерії людям доступні дані про транспорт, показники довкілля та інша статистика, отримана в тому числі за допомогою розумних датчиків.
 
Як виглядає місто, яке можна назвати розумним
   Ми вже говорили, що розумні міста мають на увазі зовсім різні населені пункти. Свій проект є, наприклад, у Москви: стверджується Москва 2030 - розумне місто, що вона стане технологічно розумною до 2030 року. Багато відповідних інновацій запроваджено у великих містах Америки, Азії та Європи: Сінгапурі, Дубаї, Барселоні, Луїсвіллі, Чикаго. Але ідеальним розумним містом у вакуумі, нехай невеликим і нещодавно відбудованим, можна назвати Фудзісаву - японський поліс, створений Panasonic. Його площа – 19 гектарів. На ній розташовані житлові будинки, зосереджені навколо культурного центру, сквери, дитячі майданчики та магазини. Частина електроенергії забезпечують сонячні батареї.
 
  Вуличні ліхтарі мають датчики руху: світло стає яскравішим, як тільки наближається пішохід або автомобіль.

  Кожен будинок підключено до телевізійної системи міста. З її допомогою мешканці можуть не лише дивитися канали, а й узяти напрокат електромобіль чи електровелосипед.
  
    Окрема увага приділена безпеці. За допомогою тієї ж телевізійної системи мешканців миттєво буде попереджено про землетрус, а у разі відключення міста від зовнішнього світу Фудзісава зможе забезпечувати себе електроенергією та гарячою водою протягом трьох днів.
   Panasonic вважає, що головне у Фудзісаві — це не високі технології, а турбота про екологію та спілкування з сусідами. За задумом авторів, людина без особистого автомобіля може просто попросити у сусіда електрокар, а не скористатися прокатом.
 

 
   У місті є розумні будинки, розраховані на появу в сім'ї новонароджених, працюють ясла та дитячий садок. При цьому Фудзісава готується і до старіння своїх мешканців: для літніх громадян передбачені багатоквартирні будинки із соціальними працівниками. Вважається, що місто повністю проявить себе, коли через нього пройдуть три покоління — через сто років.
 

 
   Panasonic Corporation та ще вісім японських компаній, які очолюють передові екологічні напрямки, працюють над створенням «розумного міста» – Fujisawa SST. Більш того, Panasonic налаштований розробити настільки грамотне та уніфіковане місто, яке можна буде демонструвати як бізнес-модель у всьому світі.


Створенням з нуля інфраструктури нового покоління інвестори планують показати, наскільки «зелене» місто може бути життєздатним. Досягти високої ефективності роботи багатьох систем міста планують не стільки за рахунок новітніх технологій, скільки за рахунок грамотної взаємодії вже відпрацьованих, але рідко застосовуваних. Крім широкого використання енергозберігаючих пристроїв, будуть використовуватися нові рішення щодо зберігання та управління енергією. Велику роль у цьому відведено сонячній енергетиці, адже всі дахи міста будуть обладнані сонячними панелями. Ну і звісно, транспортна система міста розробляється під експлуатацію електромобілів.

   Фудзісава SST - як зелений міні-поліс, побудований з нуля, з сучасними екологічно чистими технологіями, буде використовуватися Panasonic як шаблон для інших, більших проектів у Японії та світі

logo-bg.png

+38(044) 23 99 081